Nič nie je len čierne alebo biele... pretože nič na svete nie je zadarmo

Autor: Ivan Šuška | 8.7.2016 o 18:44 | Karma článku: 2,45 | Prečítané:  572x

Platené parkovanie v širšom centre mesta Košice sa stalo predmetom boja dvoch na život a na smrť znepriatelených táborov.Kde zaparkuje kauza plateného parkovania v Košiciach (?)

Platené parkovanie v centrách miest nie je žiadna novinka. Na svete zatiaľ nevymysleli jednoduchší a účinnejší spôsob regulácie statickej dopravy v centrách miest. Všetci jednoducho do centra nemôžeme prísť autom. A ak už nedá inak - za tento luxus musíme zaplatiť. 

Rovnako tak cezpoľní nemôžu svojimi autami sabotovať celé ulice v širšom centre len preto, že developer postavil ich kancelársku budovu medzi panelákmi. Keby ste v jej blízkosti bývali, dali by ste čokoľvek aby ste našli miesto na parkovanie. Nuž bývať v centre (alebo širšom centre) mesta prináša svoje nesporné výhody. Ale aj za tento luxus sa platí...

Platené parkovanie v širšom centre mesta Košice sa stalo predmetom boja dvoch na život a na smrť znepriatelených táborov. Namiesto toho aby smerovali k dohode - zdá sa, že sa vzďaľujú od seba ešte viac. Oba tábory si vytrvalo stoja za svojim a obyčajní Košičania začínajú byť z toho všetkého unavení. 

Magistrát v zúfalej snahe obhájiť svoj projekt protirečí svojim vlastným tvrdeniam. Veci nepomáha ani samotný primátor, ktorý vyťahuje z klobúka počty tzv. nespokojných občanov v petíciách za platené parkovanie. Problémom je len to, že magistrát údajné petície nevie akosi dohľadať. Primátor ktorý pred voľbami vyskakoval každému Košičanovi z chladničky zrazu komunikuje len cez svoju hovorkyňu a kde tu sa vyjadrí v tlači. S obyvateľmi namiesto neho komunikuje súkromná parkovacia firma, ktorá sa zúfalo snaží zachrániť svoju česť a svoj biznis.

Aktivisti s marketingovo veľmi dobre zvládnutou kampaňou horia zas pre svoje ciele. Na obraze a v lokálnej tlači sú nespokojní občania a spolu s nimi niekoľko miestnych politikov, ktorí ochotne poskytli téme svoje tváre... Páni poslanci celkom správne pochopili, že spoplatnenie parkovania bude ťahákom tohto leta. Ponechám na vašej úvahe, či by oni a vedenie tábora aktivistov vynakladalo také množstvo energie, peňazí a času keby išlo o menej "šťavnatú" tému, napr. výrub stromov v meste, alebo nedostatok detských ihrísk.

Vášne na oboch stranách rastú a obyčajní Košičania sú konfrontovaní so správami o ničení parkovacích automatov, dopravného značenia a špinou, ktorú na seba lejú obe strany. Na internete sa množia návody ako znefunkčniť parkovací automat, či kedy je ten najlepší čas na jeho vyradenie z prevádzky. Gradujúca extrémna rétorika vytiahla z potkaních dier tých, ktorí si potrebujú buchnúť, do niečoho kopnúť a anonymita internetu im nebráni robiť zo svojho "nepriateľa" dokonca fašistu. Kde to celé skončí? Kde zaparkuje kauza plateného parkovania v Košiciach (?)

Nechcem takéto Košice! Nechcem sa hanbiť za to, že som Košičan, keď večer v správach vidím ako sa moji spoluobčania prebíjajú do zasadačky magistrátu. Nechcem magistrát, ktorý bráni svojim občanom zúčastniť sa na verejnom zasadnutí poslancov. Nechcem vedenie mesta, ktoré súkromnú parkovaciu spoločnosť predhadzuje občanom nech na nich šteká. Nechcem aby v mojom meste výrastkovia a násilníci rozbíjali cudzí majetok. A už vôbec nechcem aby sa mi súkromná parkovacia spoločnosť vyplakávala do poštovej schránky, pretože ju nikto nemá rád. Nechcem nálepky. Ani tú so zdvihnutým prostredníkom, ani tú od mestskej polície. Nie som zvedavý na tajtrlíkov z ktoréhokoľvek tábora.

Chcem fungujúce mesto! 

Chcem vedenie mesta, ktoré bude za mňa starostlivo dozerať na to, aby si súkromná parkovacia spoločnosť plnila svoje povinnosti do bodky. Chcem magistrát, ktorý sa stará o mesto a jeho obyvateľov. Chcem primátora, ktorý bude s občanmi diskutovať a vezme tak vietor z plachiet extrémistom (a tým, ktorí sa na tejto téme chcú len vyviezť hore). Nevolil som Vás pán primátor, ale ste hlavou môjho mesta. Definitívne zaparkovať problém plateného parkovania je Vaša povinnosť pán primátor. 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

DOMOV

Ministra SNS kritizuje jeho tajomník z Mosta, problémom sú stíhačky

Modernizáciu slovenského letectva chce minister odložiť.

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.


Už ste čítali?