Trpezlivo počkáme pán premiér

Autor: Ivan Šuška | 16.7.2016 o 1:14 | (upravené 16.7.2016 o 1:23) Karma článku: 12,18 | Prečítané:  6792x

Kedy skutočne dorazí diaľnica z Bratislavy do Košíc? Ani srnka netuší! Aj vy ste si už zvykli, že nové termíny dostavby diaľnice "najspoľahlivejšie" stanovujú prichádzajúce voľby? Aká je dnešná realita...

12.7.2016 prebehli tlačou dve správy, ktoré spolu úzko súviseli (aj keď sa tak rozhodne netvárili).

Podľa tej prvej sa výstavba diaľnice D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka predĺži o 9 mesiacov a 11 km úsek by mal byť hotový v októbri 2018. Dôvodom sú zlé geologické podmienky a ďalšie skutočnosti, ktoré my obyčajní smrteľníci beztak nemáme ako overiť. Agentúrna správa ukázala aj samotného pána premiéra ktorý..."rozostavanú diaľnicu skontroloval". Ani si neviete predstaviť ako mi odľahlo! Veľmi si vážim, že pán premiér si našiel vo svojom nabitom programe čas a napriek tomu, že predsedáme EÚ prišiel "rozostavanú diaľnicu skontrolovať".

Druhá agentúrna správa vecne informovala o tom, že na východe sa tento rok nezačne stavať žiadny z pripravovaných úsekov diaľnic. Podľa správy naša NDS nedokáže určiť ani len ziačiatok výstavby diaľnice Prešov juh - Prešov západ (obstarávanie, výber zhotoviteľa, predpokladajme námietky neúspešných uchádzačov...). Ani sa nečudujem. Ak by pri takýchto vstupoch NDS mala regulérne stanoviť termín, musela by na odbore stratégie zamestnávať Sybilu a veštkyňu Vangu súčasne. Rovnako úsek Budimír - Bidovce začnú stavať o rok neskôr. Ale už dnes je jasné, že načas nezačnú. Pretože než sa tak stane... padne platnosť existujúceho posúdenia stavby na životné prostredie. Takže ho bude potrebné posudzovať znova. Potom nové obstarávanie, výber zhotoviteľa... Také malé slovenské perpetum mobile na odsun stavby do neurčita.

Dve správy v jeden deň. V tej druhej sa pán premiér (samozrejme) ani nemihol. Stáť uprostred Prešova paralyzovaného denno dennými kolónami by na kamere nevyzeralo asi dobre... Ani naleštená stavbárska prilba á la Igráček, v ktorej sa pán premiér tak rád ukazuje, by to zrejme nezachránila. Neukázal sa ani na neexistujúcej stavbe obchvatu Košíc, ktorá sa rovnako odkladá. Ešte by sa ho nejaký Košičan v nestrážnej chvíli spýtal ako dlho sa bude cez vnútromestský obchvat preháňať všetka tranzitná kamiónová preprava.

Ja viem, priority. Najprv postavíme nultý obchvat Bratislavy, potom obchvat Žiliny... Aká priorita príde potom? Nultý obchvat nultého obchvatu?

Ja viem, potom to bude okolo Žiliny rýchlejšie. Keď sa postaví obchvat Žiliny skráti sa cesta z Martina na Bratislavu o nejakých 20 minút. Aspoň tak pán premiér povedali. Nuž pán premiér, ten čo býva napr. v Medzilaborciach potrebuje 3,5 hodiny aby sa k tomuto diaľničnému "hyperloopu" okolo Žiliny vôbec dostal.

Ja viem, košeľa bližšia ako kabát. A už počujem hlasy ktoré hovoria ako o tomto všetkom aj tak rozhodujú východniari v Bratislave...tak čo sa sťažujeme. Všetci sme však do Bratislavy neodišli. Žijeme tu - doma.

Pri čítaní takýchto správ musíte nadobudnúť pocit, že ste občanom druhej kategórie. Našou najväčšou vinou je to, že sa tu držíme ako pijavice a za svatého nechceme ísť bývať tam kde už diaľnica (alebo zrekonštruovaná rýchliková trať) dorazila. Prepáčte pán premiér. Trpezlivo počkáme. Kľudne a pokorne hoci aj do ďalších volieb.

Potom bude stačiť len oprášiť predvolebný materiál z tých posledných v marci. Veď žiadne termíny, alebo konkrétne dátumy tam aj tak nie sú. Celé je to použiteľné takmer okamžite... Aj keby nebodaj prišli voľby predčasné:http://strana-smer.sk/na-vychodnom-slovensku-ma-pribudnut-40-km-dialnic-rychlociest

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

DOMOV

Ministra SNS kritizuje jeho tajomník z Mosta, problémom sú stíhačky

Modernizáciu slovenského letectva chce minister odložiť.

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.


Už ste čítali?