Rišo vydrž! Nech Ti ani nenapadne odstúpiť!

Autor: Ivan Šuška | 14.8.2016 o 19:21 | Karma článku: 11,53 | Prečítané:  18182x

Píšem Ti Rišo, lebo mi na Tebe záleží a mám o Teba starosť. Aj na centrále v Bratislave sa o Teba strachujú.

Poznáme sa nejaký ten rok a vieš, že som vždy stál za Tebou. Nepíšem Ti žiadny otvorený list. Takých, čo píšu otvorené listy, je tu dosť. Preto len takto súkromne - medzi nami. Pár dobre mienených rád, lebo vidím, že Košičania sa nejako štorcujú. Začali vystrkovať rožky. V tom si musíš urobiť poriadok, veď je to Tvoje mesto! Rišo, tri najdôležitejšie veci, čo mám na srdci:

Urob si poriadok s EEI

Nerozumiem tomu, čo sa porobilo. Veď dohody boli jasne dané. Cez zastupiteľstvo zmluva prešla. Mali sme to isté na roky. Musíš si poradiť s tými nevystatými krikľúňmi z ulice! Ulice predsa nepatria občanom ale mestu. A mesto si Ty! Teda Ty rozhodneš ako a kde sa bude na nich parkovať. Neboj sa, protesty nebudú mať dlhé trvanie. Každé čudo trvá tri dni. Za chvíľu príde zima. Komu sa bude chcieť stáť na mraze pred magistrátom a vykrikovať aby si odstúpil? Do najbližších komunálnych volieb popracujeme s kamošmi z Blavy na Tvojom pozitívnom imidži. Dáme pár investičných akcií v prospech občanov mesta. Kampaň pofičí tak, že budeš pred voľbami znova vyskakovať každému Košičanovi z chladničky. 

Inak chválim Ťa za Tvoju komunikačnú stratégiu. Nevyjadrovať sa k aktuálnej situácii, nechodiť do diskusných relácií je najlepší spôsob ako nič nepokaziť. Ty si klasiku "zatloukat, zatloukat, zatloukat" povýšil o level vyššie: "nekomentujem, nevyjadrujem sa, nie som". Nezabudni, prosím, odo mňa pozdraviť Lindu! Ide jej to výborne. Mala by trochu obmeniť repertoár výhovoriek, ale je skvelá! Nikto by to za Teba nepovedal lepšie ako ona. Keď pôjdeš nabudúce rozvíjať partnerstvo s nejakým zahraničným mestom, napr. do Vietnamu, vezmi ju so sebou. Dievča si zaslúži malú odmenu.

Dobrovoľní záhradníci

Rišo, no to už kde by sme došli, keby si každý Košičan sám strihal živé ploty na ulici? Svojvoľne a neorganizovane! Veď keby sa z toho stala masovka, strihať by chcel každý. Toľko živých plotov v meste ani nemáme. Nejaké šikovné Všeobecne záväzné nariadenie by v tom malo urobiť poriadok. Porozprávaj sa o tom so svojimi zo Správy mestskej zelene a spichnite niečo do kopy. Dovoľujem si navrhnúť: strihanie len na povolenku. No a potom len pre tých, čo majú skončené minimálne vysokoškolské vzdelanie II. stupňa v odbore botanika. Cez zastupiteľstvo Ti to pomôžu pretlačiť Tvoji. Veď už iné veci sme pretlačili. Teraz už len urobiť poriadok s tým nešťastníkom, čo si trúfol ostrihať kríky na Toryskej ulici: Rišo, zlé načasovanie! Zbytočne ostrá reakcia Správy mestskej zelene. Zavolaj tam a vysvetli im, že toho nešťastníka mohli dodrbať aj neverejne. To na neho nič na Magistráte nemáte? Nejaká nezaplatená daň, neohlásená stavba, neprihlásený pes, alebo niečo také? Poraď sa s Lindou a šéfom kancelárie a dajte niečo dohromady. 

Septembrové zastupiteľstvo

Rišo, toto už nesmie byť taký prepadák ako naposledy. Do zasadačky sa tá banda nespokojencov nesmie dostať! Nemôžeš zamknúť magistrát a ani to nemôžeš viesť neverejne. To by zas bolo kecov, že brániš slobode prejavu, zatváraš dvere pred demokraciou. Tento krát na to musíš ísť s rozumom. Zavolaj na okresný výbor a dohodni si s nimi účasť dôchodcov v hojnom počte. Majú kontakty na ich lídrov a určite prídu. Do septembra času dosť. Na stretnutiach klubov sa naučia kedy súhlasne kričať, keby byť ticho a čo povedať tým doterným novinárom, ktorí sa tam určite nanosia ako muchy. Keď sa zaplní zasadačka do posledného voľného miesta, budeš ju môcť regulérne zatvoriť. Veď vieš... nemôžeš prekročiť maximálnu kapacitu zasadačky, protipožiarne predpisy, bezpečnosť... nemusím Ti radiť. Krikľúni zostanú na ulici, to čo potrebuješ, spolu so zastupiteľstvom v pokoji prejednáte a samozrejme schválite. Pre predsedov klubov rezervuj pár bezplatných rezidentských parkovacích kariet - veď vieš, že o svojich sa musíš postarať.

Rišo, všetko máme pod kontrolou. Neboj sa a hlavne nepodliehaj panike. Nieže Ti napadne odstúpiť alebo nebodaj vypovedať už schválené zmluvy. Spoločne sme tomu venovali veľa času a energie, ktorá sa nám určite vráti. Teraz to nemôžeš pokašľať. Hovoril som s Robom a spolieha sa na Teba. Tieto košické šumy zatiaľ pri Dunaji nejak silno nerezonujú, ale majú tam vraj dosť svojich starostí než aby riešili tie Tvoje.

A keby si mal slabú chvíľku, pokojne zavolaj. Rád sa s Tebou stretnem a spoločne si to prejdeme. 

  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Faktúra za Kiskove lety stojí na vode

Premiér Robert Fico sa už takmer mesiac vyhráža tým, že pošle Andrejovi Kiskovi faktúru na takmer milión eur za lety do Popradu.

KOMENTÁRE

Faktúra za Kiskove lety pripomína šmejďácku historku

Niekto sa pokúša navodiť dojem, ako keby sa jednotlivé lety nemuseli schvaľovať.


Už ste čítali?